خرید تیرآهن با بهترین قیمت در بازار روز

خرید تیرآهن با بهترین قیمت در بازار روز

خرید تیرآهن یکی از مهمترین بخش های فرآیند ساخت و ساز است زیرا مستلزم هزینه های زیادی است و استحکام سازه در برابر عوامل و تنش های محیطی تا حد زیادی به کیفیت و نوع تیرآهن بستگی دارد. مقاومت تیرآهن به وزن، ابعاد، اندازه تیرآهن و نوع استاندارد ساخت بستگی دارد.

مواد یکی از عوامل تعیین کننده قیمت روز آهن در مشهد است. فولاد محصولی از آهن و آلیاژهای آن است. فولادها انواع مختلفی دارند و فولادهای ساختمانی معمولی یا فولادهای ساختمانی غیر آلیاژی (فولادهای سازه ای) در گروه فولادهای نرم با کربن کمتر از 0.25 درصد قرار می گیرند و این نوع فولادها دارای ویژگی هایی مانند شکل دهی سرد، جوشکاری عالی هستند. و قابلیت برش، انواع مختلفی از فولادها را می توان تولید کرد. مقاطع فولادی سازه از این نوع فولاد هستند. از جمله ساخت ورق آهن، آرماتور فولادی، تیرآهن، نبشی و انواع لوله بدون عملیات حرارتی خاص امکان پذیر است.

نوع I تیرآهن از دو سطح افقی، معروف به فلنج یا فلنج، تشکیل شده است که توسط یک جزء عمودی به هم متصل شده اند. شکل این فلنج ها با جزء عمودی که آنها را به هم وصل می کند شبیه یک مقطع “I” یا “H” است.

تیرآهن I و H مقرون به صرفه تر و ارزان تر از سایر مقاطع ساختمان های فلزی به خصوص مقاطع فولادی مستطیلی هستند. از طرفی می توان از این نوع تیرآهن به عنوان عناصر ساختاری مختلف استفاده کرد که به همین دلیل به آنها مقاطع عمومی می گویند. به عنوان مثال، تیرآهن ها را می توان هم در تیرهای سقف و هم به عنوان ستون استفاده کرد.

در سال های اخیر سازه های فولادی و تیرآهن در ایران بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. لانه زنبوری تیرآهن یکی از رایج ترین اقلام کاربردی است که در این ابزار استفاده می شود.تیرآهن دارای وزن سبک، سختی بالا، انحراف بال و مقاومت در برابر بارهای فشاری و کششی مختلف هستند و در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

در ایران و سایر کشورهای اروپایی استاندارد را روی محصول IPE قرار دادند که در گروه اول اصلاح بال قرار دارد. در کشورهای چین و روسیه استاندارد اتخاذ شده نوع دوم از گروه اول است که توانایی تحمل وزن بال را دارد و به INP با متغیر بال معروف است. نوع سوم که در زیر به تفصیل به آن می پردازیم، از گروه H و محصول INP است که استحکام کششی بالایی برای بال و بال دارد.

یکی از مهمترین پارامترها در یک بار تیرآهن شرایط تولید و رعایت اصول استاندارد می باشد. ساختمان ها باید از اصولی مانند استفاده از رنگ های آنتی اکسیدان پیروی کنند تا طول عمر آن ها به مرور زمان کم نشود. در برخی سازه ها که بارهای بال وجود دارد، تیرآهنA به یکدیگر اضافه می شود یا از صفحات ضخیم برای تولید سازه ای استفاده می شود که بتواند بارهای موجود را تحمل کند که بسیار متداول است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *